O NAS

Cw | Contemporary Warsaw to miejsce poświęcone wyłącznie współczesnej sztuce polskiej, zarówno powojennej awangardzie, jak i nowym zjawiskom, które właśnie się rodzą. Żyjąc i pasjonując się współczesną sztuką polską, brakowało nam przestrzeni, która z jednej strony łączyłaby możliwość oddania głosu bezpośrednio artystkom i artystom, a z drugiej strony dawałaby nam szansę na subiektywne i niezależne komentowanie wydarzeń, co sprawia nam olbrzymią przyjemność.

 

Interesuje  nas pole sztuki w szerokim ujęciu, tak tematycznie,  jak  i formalnie. Zmiany społeczno-polityczne w Polsce i na świecie znajdują pośrednie i bezpośrednie odzwierciedlenie w działaniach artystek i artystów opuszczających mury akademii. To oni, czerpiąc, ale i kontestując twórczość wcześniejszych pokoleń, będą nadawać ton polskiej sztuce w najbliższych latach, a my będziemy się temu bacznie przyglądać. Sporo się teraz dzieje!

Aby w tym uczestniczyć jesteśmy aktywni w dwóch obszarach:

Po pierwsze, wielką przyjemność udziału w bieżącym obiegu sztuki realizujemy poprzez nasze media społecznościowe (instagram), gdzie codziennie dzielimy się z Wami tym, co w naszej subiektywnej ocenie jest wartościowe w polskiej sztuce. Relacjonujemy  wystawy,  imprezy, targi oraz aukcje. Recenzujemy i rekomendujemy wydarzenia, książki. Piszemy zawsze wprost, zwyczajnie i otwarcie, o tym jak odbieramy sztukę, co nas fascynuje - nie boimy się zadawać pytań! Chcąc promować wschodzących artystów pokazujemy ich sztukę, rozmawiamy z nimi, odwiedzamy ich w pracowniach - już niedługo zaprosimy Was na premierę cyklu filmów, gdzie to im oddamy głos.

​Po drugie, aby móc realizować to wszystko w pełni niezależnie działamy  także  na  rynku  sztuki. Przede wszystkim  pomagamy w sprzedaży dzieł sztuki intrygujących nas artystek i artystów, wspierając ich rozwój. Przez lata zebraliśmy także doświadczenia, czasem trudne, jak poruszać się po meandrach naszego rynku sztuki. Dzielimy się tą wiedzą w formie doradztwa w zakresie polskiej sztuki współczesnej (od 1945 do dziś). Jeśli chcecie skorzystać  z  naszych  usług,  prosimy o  zapoznanie się  z ofertą w zakładce: CW | Services. Jesteśmy zawsze gotowi do współpracy,  otwarci  na nowe  pomysły  i inicjatywy  związane z polską  sztuką  współczesną.​

​PS. Nie zapomnijcie zapisać się do newslettera - informujemy Was o ciekawych wydarzeniach, a czasami mamy też miłe niespodzianki (na dole po prawej stronie).